3 września wzięliśmy udział w Narodowym Czytaniu "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza. Gościem specjalnym wydarzenia była Anna Seniuk - aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa, profesor Akademii Teatralnej w Warszawie. Zaproszenie do wspólnego czytania przyjęli również:
Zofia Michalewicz - prezes Stowarzyszenia Uniwersytet III Wieku w Goleniowie,
Maria Palica - dziennikarka "Gazety Goleniowskiej",
dr Jeannette Słaby - nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół nr 1 w Goleniowie,
ksiądz Rafał Hoczek - proboszcz parafii p.w. św. Katarzyny w Goleniowie,
Daniel Jacewicz - szef Teatru Brama,
Janusz Dawidziak - prezes Goleniowskich Wodociągów i Kanalizacji.
Wśród czytających była również Magdalena Tomaszewska, nasza koleżanka - bibliotekarka :)
Czytając fragmenty powieści nasi goście rozbudzili w zgromadzonej publiczności chęć ponownego sięgnięcia po tę wyjątkową lekturę.
W drugiej części spotkania odbyło się spotkanie autorskie z aktorką, która w niezwykle humorystyczny sposób opowiadała o swoim zawodowym życiu. Po spotkaniu był oczywiście czas na wspólne zdjęcia i autografy. Aktorka przyjmowała ciepłe słowa uznania i kwiaty. Niespodziankę sprawiły jej również panie z Baru Babek, ofiarowując pyszny tort czekoladowy z malinami :)
Dziękujemy naszym gościom oraz publiczności za udział w tym wyjątkowym wydarzeniu promującym wybitną polską literaturę.