Data wydarzenia: 2016 - 12 - 02

2 grudnia do naszej biblioteki zawitał prawdziwy Święty Mikołaj! W oczekiwaniu na Gwiazdora, najmłodsi czytelnicy wraz z Elmo śpiewali świąteczne piosenki i tańczyli w rytm muzyki. Sympatyczny mapet z ulicy Sezamkowej po wygibasach zaprosił dzieci do wspólnej zabawy plastycznej, a kiedy skończyły ozdabiać choineczki, Śnieżynki zaprosiły je do wspólnego nawoływania Świętego Mikołaja. Brodaty staruszek w nagrodę za grzeczne zachowanie podarował wszystkim dzieciom drobne upominki w postaci książek oraz „reniferowego” lizaka. Na pożegnanie pomocnice Świętego Mikołaja rozdały uczestnikom spotkania słodką watę cukrową. Nie wiemy jak wy, ale my z utęsknieniem oczekujemy na kolejne przybycie Świętego Mikołaja do naszej biblioteki :)