Zapraszamy Państwa na wieczór autorski z Ireną Brodzińską, ikoną polskiej sceny muzycznej, wybitną solistką i wielką osobowością, który odbędzie się 8 marca, o godz. 17:00 w naszej bibliotece.
Jest legendą szczecińskiego Teatru Muzycznego oraz Opery i Operetki, ciągle kochaną i podziwianą, chociaż scenę opuściła definitywnie już wiele lat temu. To właśnie jej, trzykrotnej laureatce Bursztynowego Pierścienia, Opera na Zamku zadedykowała w 2017 roku „Koncert Jubileuszowy" z okazji 60-lecia pracy artystycznej.
Nazywana „pierwszą damą szczecińskiej operetki” Brodzińska zagrała wiele pierwszoplanowych ról m.in. Elizy z „My Fair Lady”, Hanny Glawarii w „Wesołej wdówce”, Adeli w „Zemście nietoperza” czy główną bohaterkę w „Hallo Dolly”.
Spotkanie poprowadzi Marek Osajda, reżyser i dziennikarz, autor filmu dokumentalnego o Irenie Brodzińskiej pt. "Irenka, ach Irenka".