Biblioteka zaprasza na unikalne spotkanie autorskie z Danielem Passentem i Agatą Passent, czyli ojcem i córką, dwójką znakomitych polskich felietonistów. 10 stycznia 2020 r., godz. 17:00.
Daniel Passent - dziennikarz, felietonista i autor książek: „Bywalec”, „Bitwa pod wersalikami”, „Obywatelu, nie denerwujcie się”, „Co dzień wojna” (reportaże z wojny wietnamskiej), „Pan Bóg przyjechał do Monachium” (Igrzyska Olimpijskie 1972), „Rozbieram senatora” (USA), „Dzisiaj umrą dwie osoby” (narkotyki w USA), „To jest moja gra” (tenis, Wojtek Fibak), „Choroba dyplomatyczna”(wspomnienia ambasadora RP w Chile w latach 1997-2001), „Codziennik” (osobiste notatki z 2005r.).
Tłumacz, satyryk, autor skeczy i monologów do STS, kabaretów Dudka i Pod Egidą oraz przedstawień rewiowych w Teatrze Syrena. W telewizji prowadził program „Goście Daniela Passenta”.
Jeden z najpopularniejszych autorów tygodnika „Polityka”. Jego teksty były również drukowane w dziennikach: „New York Times", „Guardian", czy „Daily Telegraph".
W latach 1997-2002 był ambasadorem RP w Chile.
Agata Passent - dziennikarka, stała felietonistka miesięcznika "Twój STYL" (od 1996 r.) i współprowadząca program o literaturze "Xięgarnia" (tvn24). Germanistka, ukończyła studia na Uniwersytecie Harvarda w Cambridge, USA oraz studia na Uniwersytecie Warszawskim.
Autorka książek „Miastówka”, „Pałac wiecznie żywy”, „Dziecko? O matko!", „Kto to Pani zrobił?".
Jest córką Agnieszki Osieckiej i Daniela Passenta oraz mamą dwóch chłopców.
Prezes Fundacji Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej
Spotkanie poprowadzi Krystian Nehrebecki.
Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.
Zapraszamy.