W sobotę, 18 maja 2019 roku o godzinie 18:00 zapraszamy na wyjątkowy recital, wypełniony piosenkami Wojciecha Młynarskiego w wykonaniu Piotra Machalicy z zespołem pt."Mój ulubiony Młynarski"!​

Koncert "Mój ulubiony Młynarski" to hołd składany Mistrzowi przez Piotra Machalicę, który Jego piosenki śpiewa od zawsze. Tym razem jednak powstał koncert Machalicy (przeplatany opowieścią i poezją) składający się wyłącznie z utworów, które wyszły spod pióra Mistrza. Są to piosenki zarówno autorskie, jak i znakomite przekłady, które stały się ważną częścią polskiej kultury. W programie koncertu m.in. "Jeszcze w zielone gramy", "Tango desperado", "Nie ma jak u mamy", "Bynajmniej", "Moje ulubione drzewo", "Najpiękniejszy list miłosny", "Idź swoją drogą" czy "Blue Tango".

Piotrowi Machalicy na scenie towarzyszyć będą wybitni, polscy muzycy, tworzący wspólnie kameralny zespół instrumentalny w składzie: Michał Walczak (gitara, tamburyn, aranżacje), Krzysztof Niedźwiecki (gitara, walizka vel stopa) i Paweł Surman (trąbka, akordeon, instrumenty perkusyjne).

Obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne w bibliotece od 6 maja.
Zapraszamy!