16 maja zapraszamy na spotkanie z Andrzejem Pągowskim, jednym z najbardziej rozpoznawalnych twórców Polskiej Szkoły Plakatu, autorem ponad 1300 plakatów, m.in. do filmu „Miś” czy trylogii filmowej Krzysztofa Kieślowskiego „Trzy kolory”. Twórcą szeroko znanym w Polsce i na świecie.

Natomiast przez cały maj w bibliotece będzie można obejrzeć wystawę 20 plakatów-reprodukcji artysty.

Andrzej Pągowski stworzył plakaty do kultowych polskich filmów na czele z „Misiem”, zilustrował klasyki światowej kinematografii, dla teatrów zaprojektował setki afiszy. Andrzej Pągowski to niekwestionowany mistrz ilustracji plakatowej.

Podczas spotkania artysta będzie m.in. promował książkę „Być jak Pągowski”. Książka to zapis fascynującej rozmowy Andrzeja Pągowskiego z Dorotą Wellman. Słynąca z ciętego języka i stawiania trudnych pytań dziennikarka wydobywa z artysty szczere do bólu wyznania, zmusza do refleksji nad własnym życiem, tym, co je kształtowało, nad konsekwencjami dokonywanych wyborów. Ten wywiad to spowiedź Andrzeja Pągowskiego. Ale także rodzaj terapii: uzależniony od pracy jak od narkotyku artysta przyznaje, że ceną za realizację pasji i sukces jest samotność.

Spotkanie odbędzie się 16 maja, o godz. 17:00.

Zapraszamy.
Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.