17 lipca o godz. 17.00 zapraszamy Państwa do Biblioteki na wyjątkowe wydarzenie: aktorka Ewa Dałkowska przeczyta wspomnienia Kazimiery Iłłakowiczówny o Marszałku Józefie Piłsudskim.

Wstęp wolny. Obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne w Bibliotece od 6 lipca 2020 r. Rezerwacja wejściówek możliwa również telefonicznie pod numerem telefonu 914182260

Tuż przed wybuchem II wojny światowej poetka Kazimiera Iłłakowiczówna opublikowała zbiór wspomnień "Ścieżka obok drogi" z czasów swojej pracy w Ministerstwie Spraw Wojskowych. Przez kilka lat była bowiem osobistą sekretarką Marszałka Józefa Piłsudskiego - odpisywała na listy do niego kierowane. Fragmenty jej barwnej i pisanej z humorem opowieści przeczyta publiczności aktorka, Ewa Dałkowska.

Wspomnienia Kazimiery Iłłakowiczówny to zbiór anegdot, ale i swoisty hołd oddany Marszałkowi. Gorąco zachęcamy Państwa do udziału w wydarzeniu i posłuchania interpretacji Ewy Dałkowskiej.

Wydarzenie odbędzie się w reżimie sanitarnym. Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązkowe są maseczki oraz dezynfekcja rąk przed wejściem na salę.